HC F.Č. Kalich x HC Natur Plav

K dnešnímu zápasu nastoupily kluby v plných sestavách. Kalich vítězné dresy nezměnil. Plav ve svých tradičních světlemodrobílých. Kalich hrající na dva útoky, což je v RHL běžné, se může pochlubit dvěma bratrskými dvojicemi, což už běžné není. Jsou to Filip a Patrik Křížů a bratři Bartizalové Jan a David. Patrik Kříž nastoupil k dnešnímu zápasu se sadou nových holí. V posledním zápase při bránění mu prudká střela čepel hole urazila. Bratr Filip  byl dnes k neudržení. Střídal posty. Střílel góly. Byl u všeho. Když se nedařilo na vhazování šel do obrany a přihrával.  V tomto zápase hat-trick a jedna asistance.

Honza Bartizal to je skála v obraně těžko překonatelná a výbušná jako sopka. To když je na útočné modré a pálí „bomby“ na branku soupeře. David je kvalitním útočníkem dnes hat-trick. Dnes  jako hráč s číslem 11 vstřelil také jedenáctý gól do sítě Plaváků.

HC Natur Plav bojoval statečně. Vyrážel do protiútoků. Když se jim podařilo dostat puk na dostřel a vystřelit na branku radost z gólu jim překazil Filip Lounský. Filip aktivně začínal akce Kalichu. Prakticky nenechal zapískat žádné zakázané uvolnění Plaváků. Pokud to šlo vyjížděl proti puku a ihned rozehrával na spoluhráče. To vytvářelo trvalý tlak na Plavské. O tom svědčí i vyslechnutá poznámka obráncú Plava. “ Ještě, že jsme dostali lístky na tenhle kolotoč.“  Ano bylo to tak. V některých pasážích zápasu puk lítal jen mezi hokejkami Kališníků. To se opravdu hráčům musely točit hlavy. Ale přesto HC Plav vstřelil čtyři branky. Za stavu 11 : 4 došlo k faulu na hráče HC Plav. Čas zápasu však vypršel. Rolba se chystala vjet na led. Rozhodčí Ivan Macoun, snad pro pobavení diváků nařídil trestné střílení. Byla to šance dát pátý gól. Šance proměněna nebyla. V brance byl přece Filip Lounský.

 

HC Boschton A x HC Ledenice

Druhý nedělní zápas sliboval přítomným divákům chutný předkrm v podobě kvalitního amaterského hokeje před nedělním obědem. Dvojice rozhodčích Ivan Macoun a Luboš Maurenc při kontrole brankových sítí zjistila, že jedna síť má čistý průstřel či-li díru. U druhé brankové konstrukce bylo zjištěno, že  leží na hrotech brankových kolíků. Problém. Kde honem sehnat nějaký provázek ? Jak a čím vyvrtat otvory pro brankové kolíky ? Bylo štěstí, že okolo střídaček zrovna procházela pani recepční. “ Prosím prosím.“ žadonil jeden z rozhodčích:“ Potřebujeme provázek a vrtačku. “ Nebojte se chlapci.“: řekla recepční a poklusem jako laň vyrazila do rolbovny provětrat faldy rolbařům. Nedostatky v technické přípravě stadiónu byly neprodleně odstraněny a utkání mohlo začít.

Hráči HC Boschton A se vrhli na soupeře z Ledenic velmi z ostra. Bylo vidět, že chtějí odčinit a hlavně zapomenout na prohru s HC F. Č. Kalich, kdy prohráli o osm branek a střelecky vyšli naprázdno. Jejich hra měla nápadité přihrávky. Útoky byli zakončovány přesnou střelbou. Ledeničtí odolali prvotnímu tlaku. Hráč s číslem 26 na dresu Ledenic vyrazil do útoku a zmrazil útočnou snahu Áčkařů. 0 : 1.

Následně došlo k zbytečnému prohřešku hráče č. 25 Davida Borovky, který neuváženě v útočném pásmu dvakrát sekl do těla protihráče. Ano, chtěl získat puk do držení, ale tímto způsobem se to nedělá.

Áčko vycítilo příležitost k vyrovnání. Ale přesilová formace ve složení Omelka Roman, Pikolon Tomáš, Kortán Daniel, Bohdal Pavel a Maurenc Martin si s dobře organizovanou obranou Ledenic neporadila.

To si David Borovka ihned po návratu s trestné lavice poradil s Jiřím Hruškou v bráně HC Boschton A. David odpočatý  vyskočil z trestné lavice. Zabouchnul za sebou  dvířka ( v RHL  musí trestaný hráč dvířka sám zavírat). Převzal perfektně načasovanou přihrávku a bylo to 2 : 0. Sóĺíčko až před brankáře. Jirka Hruška asi trošku zaspal nebo vymýšlel volnou jízdu. Ne, David to provedl velmi dobře. Nedal Jirkovi šanci.

Boschtonští se náskoku Ledenic nezalekli. Bušili do mladého brankáře Ledenických. Jak se říká : “ Jako neslyšící do rádiáááá.“

V útočné snaze vynikali Tomáš Pikolon a Roman Omelka. Na útočné modré číhal na nahrávku Daniel Kortán č. 11, který tvrdými střelami provětrával betony brankáře. Jen  to dunělo. Tlakem si prohrávající zasloužili vyrovnání. 2 : 2. Velká radost na střídačce. Následovala ještě radostnější nálada. Vedení v zápase. 3 . 2.

Vypukla opravdová hokejová bitva. Ledeničtí nechtěli ztratit zápas, ve kterém vedli. Dvě minuty před závěrečným hvizdem odvolali brankáře. Vše do útoku. Zrada. Konec placeného ledu!

Do hry vstoupili rozhodčí. Rolba byla zastavena. Bylo oprávněné požadovat nahradu ztraceného času ze začátku utkání. Prodlužovalo se o tři minuty. Hráči ze sebe vydávali poslední zbytky sil. Bylo vidět jak odvolaný brankář Ledenických trpí na střídačce. Už nemůže žádným způsobem kamarádům pomoci. Snad jen držet palce. Ale to přeci s vyrážečkou a lapačkou pořádně nejde. Ledeničtí bohužel gól nedali a také Boschtonští žádný nepřidali. Pěkný zápas s výborným závěrem. Utkání se muselo všem líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *