Aktuality

… do kdy se letos bude hrát RHL ?

Poslední zápas ročníku 2022-2023 se odehraje 28.3.

Počet a termíny zápasů byly navrženy tak aby týmy měly pokud možno stejný počet zápasů.

 

RHL 2022 – 2023 je za dveřmi ….

Další ročník RHL je před námi. První zápasy se odehrají 25.09. Bohužel se nám od minulé sezóny trochu zvedla cena za pronájem ledu. Pořád jsme ale ve Veselí za lepší peníze než na ostatních stadionech. Soutěž opustil tým HC Fighters Český Kalich. Z důvodu nízkého počtu hráčů skončil se soutěžním hokejem tým Ledenic. Do soutěže se naopak vrátil v RHL známý tým Motorfans. Tzn. do sezóny 2022-2023 vstupuje RHL s celkovým počtem osmi týmů. V plánu je odehrát soutěž na tři kola tak aby týmy měly na konci sezóny stejný počet zápasů. Všem týmům v nové sezóně přeji za vedení RHL jen ty nejlepší hokejové zážitky.

J.Marek

Přihlášení týmů do ročníku 2022-2023

RHL zdar

Pomalu je potřeba zahájit přípravy na následující ročník.

Týmy které se chtějí přihlásit  do dalšího ročníku prosím o zaslání přihlašovacího mailu do 23.6 a  poplatku 5000,- na účet RHL do 30.6.

Začátek sezóny je předběžně plánován od 2.10.2022.

J.Marek

Závěrečné setkání zástupců týmů a vedení RHL v sezóně 2021 – 2022

Závěrečné setkání zástupců klubů RHL se konalo dne 13. dubna 2022 v Českých Budějovicích v restauraci Špalíček u Dlouhého mostu. Místo nebylo vybráno náhodně. Restauraci Špalíček provozuje rodinná firma HOCH. Tato firma zhotovuje reklamy všeho druhu. Zvláště pak i reklamy na mistrovství světa v ledním hokeji.

Na místě setkání ke společnému stolu si přisedli jak zástupci jednotlivých týmů tak i členové vedení RHL. Setkání bylo neformální. Po objednání občerstvení se ujal slova předseda výboru Pavel Lískovec, který odůvodnil to, proč, nebyl vyhlášen vítěz soutěže ani další trofeje jako nejlepší střelec či nejužitečnější hráč. Toto bylo způsobeno všem nám v známém omezování sportovních soutěží vzhledem k epidemii Covid 19. Kdy soutěže napříč sportovním  spektrem byly omezovány a přerušovány, jak všichni víme. V RHL toto omezování zapřičinilo to, že týmy nemohly odehrát stejný počet zápasů. Dále došlo  k tomu, že se v průběhu soutěže odhlásil  klub HC Motorfans.

Potom se ujal slova zástupce rozhodčích Ivan Macoun. Rozhodčí Macoun Ivan zhodnotil průběh soutěže vzhledem k dodržování herních pravidel ze strany klubů tak i jednotlivých hráčů. Z jeho slov vyplynulo, že se úroveň dodržování pravidel ze  strany hráčů zlepšovala v průběhu soutěže. Zauvažoval nad tím čím to bylo. Domnívá se, že k tomu přispěla vzájemná tolerance hráčů a rozhodčích. V úvahu připadá i to, že se mohla i úroveň rozhodování zlepšit. Tím nedocházelo  tolikrát k rozporným rozhodnutím. Mohlo to být i tím, že RHL je malá soutěž, že hráči i rozhodčí se snaží hrou bavit. A ne diskutovat.

Rozhodčí Macoun dále uvedl, že by i v dalším ročníku pískali tito rozhodčí: zkušení Luboš Maurenc a Lukáš Zajda i mladý Jan Vyhnánek, který svoji profesionální rozhodcovskou karieru zahájil pískáním celostátních mládežnických soutěží. Jednou z něj jistě bude rozhodčí opravdové ligy. Ostatní jsou ryzí amateři.

Dále zástupce rozhodčích uvedl, že do nového ročníku budou aplikována nová pravidla českého hokeje tak aby hráči neuváděli přiklady hry z extraligy, které jsou potom v rozporu s upravenými pravidly RHL. Tato nová pravidla, která by v naší lize byla případně uplatňována budou uvedena v aktualitách před začátkem nové soutěže.

Bylo rovněž upozorněno na rostoucí ceny pohoných hmot. Pokud by se do září velmi zvedly muselo by dojít k úpravě úhrady za dopravu rozhodčích do místa soutěže. Rovněž tak není známa cena hodiny ledu od září 2022.

Ve volné debatě Kamil Dráb uvedl, že by bylo dobré aby ke každému zápasu byli nominováni vždy dva rozhodčí. Tento požadavek podpořil Stanislav Mikeš z Hc Meta. To vzhledem k tomu, že  utkání HC Meta pravidelně rozhodoval Lukáš Zajda. Nutno dodat, že k výkonu tohoto rozhodčího nebyla nikdy vznesena žádná stížnost. Prostě si zástupci týmů myslí,že by to i pro rozhodčí bylo lepší.

Člen vedení RHL Ing. Jiří Nártovský obecenstvu sdělil, že RHL vlastní tiskárnu registračních karet. Pro příští období by se tiskly jen karty nových hráčů. Staré zůstávají v platnosti. Dále uvedl, že další ročník by měl být rovněž ve Veselí nad Lužnicí, hlavně proto, že správce stadiónu RHL vychází velmi vstříc  požadavkům ligy.

V závěrečném projevu Pavel Lískovec uvedl, že o účast v RHL projevily zájem kluby HC WC a HC Hunters. Tím by došlo k obohacení zajímavosti ligy. Pavel Lískovec dále zástupcům klubů přadal slevové karty na nákup hokejové výstroje od sponzorů RHL.

My všichni, kteří máme lední hokej rádi se můžeme již těšit na ročník 2022 – 2023 a věřit, že sport zvítězí nad zlem, které je všude kolem Nás.

Komentáře k zápasům 6.3.22

HC Ledenice x HC Vampires

 

K tomuto utkání nastoupil klub Ledenic v pozměněné sestavě. Možnou příčinou mohly  být zdravotní problémy jednotlivých hráčů. Ale můžeme se domnívat, že šlo i o následky masopustního veselí či plesů. Opravdu to jsou jen spekulace. Přesto byl tým nachystán se o vítězství řádně hokejově poprat. V brance byl zkušený strážce Pavel Cukr na kterého mohla obrana Ledenic spoléhat.

Na druhé straně hřiště hájil bránu rovněž pozorný brankář Petr Peroutka. Ten se mohl spoléhat na obránce Václava Vebra či Eduarda Jurčíka.

Utkání začalo pěkně z ostra. Úvodní slovo rozhodčího Luboše Maurence, cituji : “ Hlavně v klidu je to jen  hokej.“ Jakoby nebral nikdo na vědomí. Musíme si položit otázku. Jde hrát lední hokej v klidu? Pan rozhodčí měl spíše na mysli aby se hrálo čestně bez záludností a hrubostí.

První gól padl do sítě Ledenic. A opravdu do brány padl spíše přímo spadnul. Útočící hráč Michal Jabůrek po nájezdu do prostoru před bránou tvrdě vystřelil. Následoval zákrok brankáře. Puk vylétnul nad bránu i brankáře.  Nad brankářovou helmou vykreslil oblouček. K radosti střelce zapadl jako padající list za brankovou čáru.

Další bránu přidal dnes hat-trikový střelec Jiří Havlíček. Tento hráč každé utkání podává kvalitní výkony. V tabulce střelců se drží v popředí.

Třetí gól do sítě HC Ledenice padl po super akci útočníka Kamila Drápa. V útočném pásmu chvilku kličkoval před obránci. Zajel i za brankovou konstrukci. Potom se objevil na hranici brankoviště po pravé ruce brankáře. Ten vyrazil proti puku. Avšak Kamil nezakončil, ale hezky přihrál. Střelci nezbývalo nic jiného než zasunout do prázdné branky. Asi slastný pocit. 0 : 3.

Tři nula to bylo pro Ledenice už moc. Hráči přidali a bylo to hned vidět. Michal Pokorný snížil na 1 : 3. Potom přidal ještě drůhý gól, když ztečoval ránu od modré čáry.

Do hry vstoupii také rozhočí. Asi chtěli aby je bylo také slyšet. Píšťalka pro přestupek zazněla dvakrát po sobě a ledeničtí byli náhle ve třech. V této situaci se projevila jejich bojovnost. Dvojnásobná přesilovka po dobu jedné minuty i hra proti čtyřem se HC Vampires nedařila.

Ledeničtí v oslabení obstáli. Ale stálo je to hodně sil. Zásoba energie zbývala na straně upírů. Nejprve zvýšil Jirka Havlíček na 4 : 2. Potom opět Jirka v útoku. Převzal na červené dlouhou přihrávku. Před ním se ocitl obránce č. 9 Jidřich Zoubek. Jirkova klička. A co ? Jindřich už je za Jirkou. A Jirkovi Havlíčkovi nezbývá nic jiného než obelstít dobře mířenou střelou brankáře. Podařilo se, gól.  Utkání bylo hrané ve svižném tempu bez hrubostí a záludnosti. Hráči si  vyložili slova rozhodčího správně. Konečný poměr branek 2 : 5.

 

HC Boschton B x HC N. Plav

Na veselském ledě  v současné době můžeme více vidět klub HC Boschton B. Do začátku března 2022 si zápasy tento klub pravidelně neplánoval. Domníváme se,  že ladil formu někde na jiném ledě. Budeme sledovat zda ku prospěchu družstva.

To hráči HC Plav si fyzickou kondici zvyšují i na suchu hraním hokejbalu. Zde určitě nacvičují útočné formace i obrannou strategii.

Utkání začalo rekordem. Ano rekordem RHL České Budějovice.

Rozhodčí Ivan Macoun poprvé v utkání vhodil puk. Vhazování vyhrál útočník Boschtonu B. Puk směřoval na Petra Heřmánka obránce HC Boschton. Petr zaváhal, puk nezpracoval. Nestačil ustoupit. O puk přišel. Následovala střela útočníka HC Plav a gól ve druhé vteřině zápasu.

Hráči Boschtonu B se však nelekli úvodního zaváhání a hráli svoji otevřenou hru. To však využíval soupeř k nebezpečným protiútokům. Hráč č. 20 Petr Kopic zvýšil na 0 : 2. Přišla útočná akce Tomáše Pikolona, ale bez výsledku. Naopak dlouhá příhra na kapitána plavských Josefa Postla, kterou poslal Karel Pávek, pomohla zvýšit vedení na 0 : 3. A zase další přihrávka od Karla Pávka přispěla k vedení na 0: 4. Pak zatlačil  na obranu Boschtonu B hráč č. 22 a po samostatné akci  vstřelil pátý gól.

Přišla chvíle Petra Heřmánka. Ten jako by chtěl odpracovat své zaváhání na začátku utkání, byl vidět všude. Přihrávka na spoluhráče Romana Omelku. Jen tyčka zazvonila. Pak Petr střílí sám těžký kalibr od modré čáry. Zase ten kovový zvuk signaluzující pouze tyčku.

Jak říkají profesionální komentátoři ĆT sport : “ Nedáš, dostaneš!“ Hráči Boschtonu všichni v útoku. Na jejich obranné modré je kdo ? No přeci Pepa z Plava, který brejkem zvyšuje na 0 : 6. Na tento šestý gól perfektně přihrával Peter Michalko. O sedmý gól se  zasloužil obránce Miroslav Vávra. Jeho střílenou přihrávku usměrnil Pepa Postl do brány HC Boschton.

A zase bylo  vidět Petra Heřmánka. Na útočné modré rukou srazil vyhazovaný kotouč. Tvrdě vystřelil. Ale skóre se nezměnilo. Vzápětí se Petr vrhl do vlastní sólové akce. Snažil se ale brankáře nepřekonal.

Pak přišla akce jako z učebnice ledního hokeje. Pepa Postl předvedl jak se přebírá puk na útočné modré zády k bráně soupeře. Zpracování přihrávky s bruslemi ve středním pásmu. Otočka. Hlava nahoře. Střelecké postavení. Střela a gól na 0 : 8.

A zase ti rozhodčí ! Ivan Macoun vyloučil za nedovolené bránění hráče HC Plav Marka Novotného. Ten zcela zbytečně bránil hráči bez puku tím, že mu blokoval hůl a snažil se ho zastavit v jízdě. Oslabení bylo ubráněno. Ale po návratu hříšníka vstřelil první gól Sobolík Jan. Brankář Roman Lonsmín to komentoval slovy :“ Do prd…!“ A bylo po  vychytané nule.

HC Plav  nastřílel i přes snaživou obranu hráčů HC Boschton B celkem jedenáct branek.

Po vstřelení desítky, hráči Plava polevili. Toho využili hráči Boschtonu B a korigovali výsledek. Po hezké kombinaci upravili na 2:11. Poslední  útočnou akci provedl Roman Omelka, který po samostatné akci upravil na konečných 3 : 11.

První hvězdou zápasu vyhlašujeme Petra Heřmánka, který i po zaváhání v úvodu zápasu, byl opravdovou superstar dnešního hokejového dopoledne.

Komentář k zápasům 27.2.22

Trendy x HC Ledenice

Bylo jich pět. To není název nového českého filmu, ale počet hráčů včetně brankáře v šatně HC Trendy patnáct minut před utkáním. Chodbou stadiónu spěchal však další hráč. Byl to Jakub Vitera, který něco brblal, že se mu na utkání ani nechtělo přijet.
Zato v šatně Ledenic byla nálada bojovná bylo vidět, že se na utkání hráči těší.
Nakonec trenďáci nastoupili v sedmi hráčích. Všem bylo jasné, že asi s fyzičkou do konce nevydrží. Ledenickým do sestavy také jeden hráč chyběl, ale i prvńáček ví, že devět je více než sedm. Víme také, že RHL nehrají žádní srabíci a tak tento nepoměr nebyl znát.
Rozhodčí byli také trochu při neděli jakoby ospalí. Bylo to vidět jakým stylem – nestylem jezdili pro puky. A i s vhazováním si dávali na čas.
To určitě mohlo pomoci oběma celkům udržet svižné tempo, které kluby udržovaly po celé utkání. Musíme říci, že Ledeničtí byli trošínku svižnější. V desáté minutě se ujali vedení. Hráč. 32 Matas vystřelil. Brankář Brož Luděk jen střelu vyrazil. Dorážka od stejného hráče a gól. HC Ledenice nepolevil a stále útočil. Na nula dva zvyšoval po přihrávce Petra Králíka ( dlouholetého kapitána Ledenic) opět Matas. Následně se sólíčkem předvedl František Kopecký. 0:3.
Bylo zřejmé, že trenďákům se skóre přestalo líbit. Aleš Gruber u hrazení vybojoval puk, uvolnil se ze sevření dvou obránců a přihrál. Jeho šikovnou nahrávku zužitkoval dnes vynikající Václav Iral. Hráči HC Trendy začali lépe dýchat. A zase tu byla dvojka Gruber a Iral. Aleš Gruber vyhrál souboj jeden na jednoho a přihrál volnému V. Iralovi. Ten se opět nemýlil. 2 : 3
Na uvadající hru Ledenic se nemohl asi dívat hráč č. 55 Vostracký. Zmocnil se kotouče ve vlastním obraném pásmu a po sólo akci přes celé hřiště zavěsil. 2 : 4.
Následovala mezihra v rámci, které se řešil i sporný ofsajd. Rozhodčím Lubošem Maurencem bylo vše vysvětleno a odůvodněno.
Krátký tlak na bránu Ledenických proměnil v branku Zdeněk Medula. Napálil střelu k tyči. Byla tam mezírka . Gól na 3 : 4.
Následovala idivindi akce sólisty Vostrackého, který upravil na 3 : 5. Padl další rychlý gól. Ledenice vyhrály vhazování v útočné třetině a již vedli 3 : 6.
HC Trendy opět zabral. A bylo to vidět na průběžném skóre. Pavel Lískovec dnes byl nejen kapitánem, ale i výborným nahrávačem. Na čtvrtý gól přihrál Václavovi Iralovi. 4 : 6 . Dobře nahrával i Zdeněk Medula. Na útočné modré vybojoval puk. Jeho přesná nahrávka na Václava Irala. 5 : 6 Vyrovnání bylo tak zvaně těsně nad ledem. Nebo spíše na hokejkách hráčů HC Trendy. To přišlo z hokejky hráče č. 44 Jakuba Vitery. Ano, to je ten opozdilec, kterému se do Veselí moc nechtělo. Dnes bojoval. Dřel v obraně. Jeho útoky byly dravé a nebezpečné. Přihrávky přesné.
Do konce zápasu zbývalo deset minut. Hráči obou celků využili ušetřené fyzické síly k závěrečné bitvě. Na řadě byl opět klub z Ledenic. Ten se nedal pobízet a dvěma góly opět utekl Trenďákům. To si nenechal líbit Aleš Gruber, který upravil na 7 : 8.
Šest minut před koncem si HC Trendy vzal oddechový čas. Krátká porada. Následně si HC Trendy vypracoval útočnou akci. Pokyn za střídačky. Brankář Luděk Brož sprintuje na střídačku. Šestý hráč do pole. Třesk hokejových holí. Modrá čára hoří! Ojojoj !!! Ztráta puku na útočné modré a hráč. č. 32 Matas maří všechny šance na spravedlivou remízu. Konečné skóre 7 : 9.

 

HC Boschton B x HC Warriors

Označení písmenem B v názvu klubu by mohlo vést soupeře k jeho podcenění. Boschtonští však žádná béčka nejsou. Uvědomili si to také hráči HC Warriors ? No uvidíme.
Celky se do zápasu pustily velmi odhodlaně. Na začátku utkání je vždy síly dostatek. Do poloviny hrací doby byla hra vyrovnaná. Boschton několikrát vedl, ale Warriors vždy vyrovnali. Tak se to dělo až do stavu 2 : 2. Za tohoto stavu byl vyloučen dnes vynikající hráč Boschtonu B Petr Heřmánek. Boschtonští ve vlastním oslabení dali gól. 3 : 2. O branku se zasloužila dvojice Josef Klíma a střelec gólu Mesároš. Na 4 : 2 upravil v tomto utkání hrající v obraně Tomáš Pikolon. Pak přišla sprška střel na bránu Warriors a z dorážky skóroval Vavřík Lukáš. Dnešní obránce Tomáš Pikolon byl u zrodu další branky. 6 : 2. Sedmý gól do sítě Warriors padl po zužitkované výhodě. Hráč č. 46 Hauser Radek fauloval ujíždějícího protihráče. Slabá útěcha pro Radka. Nemusel zahřívat trestnou lavici.
Na osum dva upravil Vít Pileček, který se na útočné modré nenechal vytlačit z pásma. Překonal tlak soupeře. Vyrazil k bráně a brankáře překonal.
Na závěr došlo k pošťuchování mezi hráči. Toto bylo vyřešeno uloženým odpočinkem na trestných lavicích. Hra čtyř na čtyři již žádnou změnu nepřinesla.
Musíme se vrátit a něco si ještě povědět. Petra Heřmánka dnes hra určitě bavila. Byl vidět v útoku. I v obraně si počínal s přehledem. Chuť do hry mu nezkazili ani rozhodčí. Dnes tři tresty. Při druhém se hodně zlobil. Podrážení? Přísně odpískané. Ale co se dá dělat. Trest nebyl odpuštěn. Ale jak víme v tomto oslabení padl třetí gól do brány Warriors.
V dnešním duelu byl vidět Adam Červenka z Warriors. Pro něj není žádný puk ztracený. Nesmíme také zapomenout na Frantu Stehlíka. Ten když hraje tak je vždy vzrůšo. Hlavně pro rozhodčí. Franta jim nic neodpustí. Jako správný kapitán se bije za tým i ve výkladu pravidel. Víme však všichni, že rozhodčí je na ledě pánem. Někdy i něčím jiným, ale to sem nepatří. Franta dnes zakládal protiútoky a od modré dobře střílel. Jan Kročák i Zdeněk Kříž dali po gólu. To opravdu na Boschton B nestačilo.
Co myslíté podcenili válečníci béčkaře ?