HC Plav : HC Vampires

 

Tento zápas ve svém začátku vypadal jako velmi vyrovnaný. Družstva spolehlivě bránila. Brankáři tudíž neměli moc práce. Nejdříve zasahl asi po deseti minůtách hry Peroutka Petr – Vampires, který první střelu, která mířila do branky vyrazil. Následoval protiútok Vampires a i brankář Lonsmín na druhé straně stadiónu  ukázal, že jeho lapačka je připravena. HC Plav se v dnešním utkání nemohl spoléhat na brejky kapitána Josefa Postla, který z nezjitěného důvodu nebyl v sestavě. Plavákům to však v žádném případě nevadilo. Jejich hra byla dnes postavena hlavně na kolektivním výkonu.

Po počáteční rozehrávce přišel zlom. Plaváci dali rychle po sobě dvě branky. V tento moment převzali iniciativu v zápase. A v polovině utkání to bylo 5 : 0. Pak přišla chvíle pro individuální akci dnes opět výborného útočníka upírů Jirku Havlíčka. Ve vlastní třetině si převzal puk, projel mezi modrýmy čarami. Následně přešel přes obránce. A dobře mířenou střelou překonal brankáře. Brankářův komentář :“ Je fakt dobrej to se nedá chytnout!“  5 : 1.

Tento gól však Plaváky nijak nezaskočil. Po vyhraném vhazování se do útoku vrhl dnes výborný obránce Jan Šívr a od modré nechytatelnou střelou upravil na 6:1.

Následně přišlo dvojité vyloučení na straně HC Vampires. Ještě v útočném pásmu se Kamil Dráb dopustil přestupku – držení. Byla poskytnuta výhoda pro HC Plav. V této situaci hráč upírů Dolejší Aleš podrážel a podrazil soupeře. Upíři byli náhle ve třech. Velmi se jim to nelíbilo. Ale po konzultaci s rozhodčími se s oslabením smířili. Co také mohli dělat ?

Přesilovka Plaváků byla žalostná. Vypadalo to, že si s takovou situací nevědí rady. Upíři srdnatě bránili.  Dvojnásobná přesilovka se prostě nepovedla.

Poslední čtvrthodinka byla velmi vydařená. Nejdříve se předvedl Kamil Dráb. V útočné třetině držel na holi puk. Nikomu ho nepůjčil. Obráncům se vyhýbal. Objel branku. Našel si dobré postavení a zavěsil. Krásná akce.

Je třeba zmínit i útok Jiřího Havlíčka ze kterého dal svůj dnešní druhý gól. Opět jeho sólo akce. Převezl i dnes opět výborného obránce Plaváků Miroslava Vávru. Který když se otočil za útočníkem, tak jen viděl jak puk rozvlnil síťku za brankářem.

Vampires bojovali, ale na dobře organizovanou hru HC Plav to netačilo. Konečný výsledek je musel velmi zklamat. 8 : 3. Příště to  určitě bude lepší.

 

HC Ledenice x Warriors

 

V tomto zápase byl tým Ledenic považován za “ domácí. “ Však jim toto „domácí“ prostředí  od samého začátku velmi svědčilo. Dalo by se říci, že Ledeničtí byli na střelnici. Warriors byli dnes snadným cílem. V tomto klubu se objevil nový hráč s číslem 24. ( Václav Míčka) Byl vidět jak v samostatných brejcích tak i při obranných úkolech. Jeho střely byly dobře mířené, ale Jindřich Zoubek v brance Ledenic mu všechny šance zmařil. Jidřich nejenže výborně hájil branku, ale podařilo se mu i přihrát na gól.

Na straně Ledenic se projevilo několik střeleckých talentů. Matas Tomáš dva góly. Borovka David také dva. Vostracký Pavel jedna trefa do černého. Holomel Milan dvě úspěšná zakončení a asistance jako přídavek. Fúrbach David branka a spolupráce na další. Lamáček Tomáš to samé jako David. Luboš Dolejš bez gólu, ale dvakrát asistencemi přispěl k bodovému zisku. Petr Králík dnes vyšel gólově naprázdno. Stal se však nejlepším nahrávačem když zapsal tři bodované přihrávky.  Určitě  několik dalších nebylo využito. Petr patří mezi bouřliváky RHL, Ale dnes byl disciplinovaným hráčem. Jen při vhazování měl problémy s rozhodčími nebo snad oni s ním ?

Nesmíme zapomenout na hráče Warriors. Červinka Adam bojoval, ale ke gólu se nedostal. To se povedlo jen Michalovi Kolafovi, kterému přihrál Prokeš Petr.

Takže sečteno potrženo. Jednostraná záležitost.“ Domácí“ vyhráli 9:1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *