HC Trendy x HC Vampires

Tento zápas byl pro oba celky prvním po vánoční přestávce. Došlo i na chlubení, co kdo dostal k Vánocům pod stromečkem. Jiří Rybecký (Trendy) se pochlubil novou hokejkou. Nóó,  uvidíme v průběhu sezóny jak se  osvědčí. Máme na mysli tu hokejku. Jiří odvádí standartně spolehlivé výkony. I dnes se může pyšnit  jednou asistencí.

Do sestavy upírů se vrátil po zraněni Kamil Dráp. V sestavě Trenďáků se objevil Zbyněk Medula. Je to ne moc velký hráč co se týká centimetrů, ale je velmi šikovný a hbitý. Na pravém křídle často obraně upírů dělal starosti. Dnes jeden gól dal a na další přihrával. Vcelku HC Trendy byl opět Hat-trickový střelec Aleš Grůber. Krásná hra pro tým.

Ale vraťme se k začátku zápasu. Po pravdě zápas ani pořádně nezačal a hned prvním útokem a první střelou se  Vampires ujali vedení. Gól vsítil upír Jabůrek. Ale vzápětí se podařilo Trenďákům vyrovnat. Zdálo se, že brankáři jsou v zimním spánku. Brankář HC Vampires se probral z útlumu až po té co dostal kotoučem do masky. Potom šel jeho výkon strmě nahoru. Za stavu 2 : 2 došlo k serii vyloučení na straně Hc Trendy. Nejdříve hráč Sekyra. Potom Jiří Nártovský, který jedenkrát sekl do ujíždějícího hráče č. 99 Havlíčka. To mu však nestačilo. Sekl podruhé. Rozhodčího ruka nahoru. Výhoda pro č. 99. Neproměněna.  A Jiří byl vyloučen. Je třeba říci, že i upíři se dopuštěli přestupků – Kamil Dráp : vysoká hůl.

Přesilové hry se však nepodařilo na žádné straně využít.

Hra se vyrovnala za stavu 4 : 4. Oba celky bojovaly. Bylo zřejmé, že kdo dá pátý gól dá výtěznou branku. Bojovalo se tvrdě, ale již bez přestupků. Týmy si dávaly pozor, aby nedošlo k vyloučení vlastního hráče. Na rozhodčích byla znát nervozita snad proto, aby nějakým sporným rozhodnutím zápas některému z klubů nepokazili.

Závěr byl opravdu vyvrcholením napínavé hry. Poslední střela na bránu HC Vampires byla vystřelena opravdu v sekundě před závěrečným hvizdem. Brankář Randa zapoměl na né moc dobrý začátek a skvělým zákrokem zachránil remízu.

 

 

HC Boschton A x HC Warriors

Tento zápas s plánovaným začátkem v 11.45 hodin ani nezačal a byl tu zádrhel. Při rozbruslení a ladění střelby došlo k tomu, že hráč Prokeš P. z HC Warriors vyslal supersonickou střelu ne do branky, ale do ochraného skla. Co následeovalo nepotěšilo hlavně rolbaře. Rozbité sklo bylo nutné zamést a osadit nové. Pak ještě rolbou upravit a vyčistit plochu. Rozhodčí vyjednali alespoň pětiminutové nastavení placeného ledu.

Začátek utkání byl strhující. Celky se do sebe pustily s velkou urputností. V HC Warriors se prosazoval Karel Caldr, který po návratu ke klubu hraje velmi snaživě. Dnes mu však začátek nevyšel. Byl vyloučen za podrážení. Hráči Boschtonu A okupovali útočné pasmo. Stříleli z dobře připravených pozic. Obrana bojovníků odolávala jen těžko. Po úvodní dvacetimunutovce to bylo 3 : 0. Warriors vyráželi do nebezpečných protiútoků, ale neměli štěstí. Prostě to tam nepadalo. Záhy to bylo 5 : 0. Pak se bojovníkům podařilo snížit na 5 : 2 když druhý gól padl při výhodě. Byl faulovaný rychlík Karel Caldr. Při zmatku před bránou Boschtonu gól padl. Tato část hry patřila hráčům Warriors. Potom však otěže zápasu opět převzali hráči soupeře. Dnes se musela přítomným divákům líbit dvojice Roman Omelka ( kapitán Boschtonu) a Tomáš Pikolon dnes hat-trick. Když byli na ledě hrálo se v obraném pásmu bojovníků. Pěkné přesné přihrávky a střely. Brankář Bína se snažil, ale puky mu padaly do sítě jako kapříci při vánočním výlovu. Ale bojovníci se nevzdávali a takovým šouráčkem upravili stav na 6 : 3.

K zajímavé dvojce dnešního zápasu patřili pánové Karel Caldr – útočník č. 15 a Daniel Kortán obránce č. 11 Boschtonu A. Oba patří k oporám svých týmů. Karel Caldr vynikající útočník. Puk se mu lepí na hokejku. Když se mu daří projíždí mezi obránci jako nůž máslem.

Ale dnes narazil. Dan je zase perfektní v obraně. Neuhne z žádného souboje. Má tvrdou střelu. A pak se tom muselo stát. Jak se lidově říká –  padla kosa na kámen. Souboj tvrdý. Jak k těmto hráčům patří. Karel v souboji u mantinelu upadl. Asi se domníval, že Dan překročil míru tvrdosti a krosčekem se mstil.  Zasáhl  stojícího Daniela Kortána. Zapískání !  Karel Caldr byl vykázán na trestnou lavici. Karel však svůj prohrešek neuznával a po zbytečné diskuzi s rozhodčími vyfasoval navíc desetimunutový osobní trest.

Zápas byl hrán ve velmi slušném tempu. Kdyby nedošlo v závěru ke zbytečným debatám tak byl zápas hrán slušně. Konečný výsledek 8 : 3 ukazuje, kdo měl více ze hry . Bylo to vidět i na brankáři Hruškovi HC Boschton, který se ve volných chvilkách bavil nácvikem krasobruslařských figur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *