Trendy x HC Ledenice

Bylo jich pět. To není název nového českého filmu, ale počet hráčů včetně brankáře v šatně HC Trendy patnáct minut před utkáním. Chodbou stadiónu spěchal však další hráč. Byl to Jakub Vitera, který něco brblal, že se mu na utkání ani nechtělo přijet.
Zato v šatně Ledenic byla nálada bojovná bylo vidět, že se na utkání hráči těší.
Nakonec trenďáci nastoupili v sedmi hráčích. Všem bylo jasné, že asi s fyzičkou do konce nevydrží. Ledenickým do sestavy také jeden hráč chyběl, ale i prvńáček ví, že devět je více než sedm. Víme také, že RHL nehrají žádní srabíci a tak tento nepoměr nebyl znát.
Rozhodčí byli také trochu při neděli jakoby ospalí. Bylo to vidět jakým stylem – nestylem jezdili pro puky. A i s vhazováním si dávali na čas.
To určitě mohlo pomoci oběma celkům udržet svižné tempo, které kluby udržovaly po celé utkání. Musíme říci, že Ledeničtí byli trošínku svižnější. V desáté minutě se ujali vedení. Hráč. 32 Matas vystřelil. Brankář Brož Luděk jen střelu vyrazil. Dorážka od stejného hráče a gól. HC Ledenice nepolevil a stále útočil. Na nula dva zvyšoval po přihrávce Petra Králíka ( dlouholetého kapitána Ledenic) opět Matas. Následně se sólíčkem předvedl František Kopecký. 0:3.
Bylo zřejmé, že trenďákům se skóre přestalo líbit. Aleš Gruber u hrazení vybojoval puk, uvolnil se ze sevření dvou obránců a přihrál. Jeho šikovnou nahrávku zužitkoval dnes vynikající Václav Iral. Hráči HC Trendy začali lépe dýchat. A zase tu byla dvojka Gruber a Iral. Aleš Gruber vyhrál souboj jeden na jednoho a přihrál volnému V. Iralovi. Ten se opět nemýlil. 2 : 3
Na uvadající hru Ledenic se nemohl asi dívat hráč č. 55 Vostracký. Zmocnil se kotouče ve vlastním obraném pásmu a po sólo akci přes celé hřiště zavěsil. 2 : 4.
Následovala mezihra v rámci, které se řešil i sporný ofsajd. Rozhodčím Lubošem Maurencem bylo vše vysvětleno a odůvodněno.
Krátký tlak na bránu Ledenických proměnil v branku Zdeněk Medula. Napálil střelu k tyči. Byla tam mezírka . Gól na 3 : 4.
Následovala idivindi akce sólisty Vostrackého, který upravil na 3 : 5. Padl další rychlý gól. Ledenice vyhrály vhazování v útočné třetině a již vedli 3 : 6.
HC Trendy opět zabral. A bylo to vidět na průběžném skóre. Pavel Lískovec dnes byl nejen kapitánem, ale i výborným nahrávačem. Na čtvrtý gól přihrál Václavovi Iralovi. 4 : 6 . Dobře nahrával i Zdeněk Medula. Na útočné modré vybojoval puk. Jeho přesná nahrávka na Václava Irala. 5 : 6 Vyrovnání bylo tak zvaně těsně nad ledem. Nebo spíše na hokejkách hráčů HC Trendy. To přišlo z hokejky hráče č. 44 Jakuba Vitery. Ano, to je ten opozdilec, kterému se do Veselí moc nechtělo. Dnes bojoval. Dřel v obraně. Jeho útoky byly dravé a nebezpečné. Přihrávky přesné.
Do konce zápasu zbývalo deset minut. Hráči obou celků využili ušetřené fyzické síly k závěrečné bitvě. Na řadě byl opět klub z Ledenic. Ten se nedal pobízet a dvěma góly opět utekl Trenďákům. To si nenechal líbit Aleš Gruber, který upravil na 7 : 8.
Šest minut před koncem si HC Trendy vzal oddechový čas. Krátká porada. Následně si HC Trendy vypracoval útočnou akci. Pokyn za střídačky. Brankář Luděk Brož sprintuje na střídačku. Šestý hráč do pole. Třesk hokejových holí. Modrá čára hoří! Ojojoj !!! Ztráta puku na útočné modré a hráč. č. 32 Matas maří všechny šance na spravedlivou remízu. Konečné skóre 7 : 9.

 

HC Boschton B x HC Warriors

Označení písmenem B v názvu klubu by mohlo vést soupeře k jeho podcenění. Boschtonští však žádná béčka nejsou. Uvědomili si to také hráči HC Warriors ? No uvidíme.
Celky se do zápasu pustily velmi odhodlaně. Na začátku utkání je vždy síly dostatek. Do poloviny hrací doby byla hra vyrovnaná. Boschton několikrát vedl, ale Warriors vždy vyrovnali. Tak se to dělo až do stavu 2 : 2. Za tohoto stavu byl vyloučen dnes vynikající hráč Boschtonu B Petr Heřmánek. Boschtonští ve vlastním oslabení dali gól. 3 : 2. O branku se zasloužila dvojice Josef Klíma a střelec gólu Mesároš. Na 4 : 2 upravil v tomto utkání hrající v obraně Tomáš Pikolon. Pak přišla sprška střel na bránu Warriors a z dorážky skóroval Vavřík Lukáš. Dnešní obránce Tomáš Pikolon byl u zrodu další branky. 6 : 2. Sedmý gól do sítě Warriors padl po zužitkované výhodě. Hráč č. 46 Hauser Radek fauloval ujíždějícího protihráče. Slabá útěcha pro Radka. Nemusel zahřívat trestnou lavici.
Na osum dva upravil Vít Pileček, který se na útočné modré nenechal vytlačit z pásma. Překonal tlak soupeře. Vyrazil k bráně a brankáře překonal.
Na závěr došlo k pošťuchování mezi hráči. Toto bylo vyřešeno uloženým odpočinkem na trestných lavicích. Hra čtyř na čtyři již žádnou změnu nepřinesla.
Musíme se vrátit a něco si ještě povědět. Petra Heřmánka dnes hra určitě bavila. Byl vidět v útoku. I v obraně si počínal s přehledem. Chuť do hry mu nezkazili ani rozhodčí. Dnes tři tresty. Při druhém se hodně zlobil. Podrážení? Přísně odpískané. Ale co se dá dělat. Trest nebyl odpuštěn. Ale jak víme v tomto oslabení padl třetí gól do brány Warriors.
V dnešním duelu byl vidět Adam Červenka z Warriors. Pro něj není žádný puk ztracený. Nesmíme také zapomenout na Frantu Stehlíka. Ten když hraje tak je vždy vzrůšo. Hlavně pro rozhodčí. Franta jim nic neodpustí. Jako správný kapitán se bije za tým i ve výkladu pravidel. Víme však všichni, že rozhodčí je na ledě pánem. Někdy i něčím jiným, ale to sem nepatří. Franta dnes zakládal protiútoky a od modré dobře střílel. Jan Kročák i Zdeněk Kříž dali po gólu. To opravdu na Boschton B nestačilo.
Co myslíté podcenili válečníci béčkaře ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *