HC Ledenice x HC Vampires

 

K tomuto utkání nastoupil klub Ledenic v pozměněné sestavě. Možnou příčinou mohly  být zdravotní problémy jednotlivých hráčů. Ale můžeme se domnívat, že šlo i o následky masopustního veselí či plesů. Opravdu to jsou jen spekulace. Přesto byl tým nachystán se o vítězství řádně hokejově poprat. V brance byl zkušený strážce Pavel Cukr na kterého mohla obrana Ledenic spoléhat.

Na druhé straně hřiště hájil bránu rovněž pozorný brankář Petr Peroutka. Ten se mohl spoléhat na obránce Václava Vebra či Eduarda Jurčíka.

Utkání začalo pěkně z ostra. Úvodní slovo rozhodčího Luboše Maurence, cituji : “ Hlavně v klidu je to jen  hokej.“ Jakoby nebral nikdo na vědomí. Musíme si položit otázku. Jde hrát lední hokej v klidu? Pan rozhodčí měl spíše na mysli aby se hrálo čestně bez záludností a hrubostí.

První gól padl do sítě Ledenic. A opravdu do brány padl spíše přímo spadnul. Útočící hráč Michal Jabůrek po nájezdu do prostoru před bránou tvrdě vystřelil. Následoval zákrok brankáře. Puk vylétnul nad bránu i brankáře.  Nad brankářovou helmou vykreslil oblouček. K radosti střelce zapadl jako padající list za brankovou čáru.

Další bránu přidal dnes hat-trikový střelec Jiří Havlíček. Tento hráč každé utkání podává kvalitní výkony. V tabulce střelců se drží v popředí.

Třetí gól do sítě HC Ledenice padl po super akci útočníka Kamila Drápa. V útočném pásmu chvilku kličkoval před obránci. Zajel i za brankovou konstrukci. Potom se objevil na hranici brankoviště po pravé ruce brankáře. Ten vyrazil proti puku. Avšak Kamil nezakončil, ale hezky přihrál. Střelci nezbývalo nic jiného než zasunout do prázdné branky. Asi slastný pocit. 0 : 3.

Tři nula to bylo pro Ledenice už moc. Hráči přidali a bylo to hned vidět. Michal Pokorný snížil na 1 : 3. Potom přidal ještě drůhý gól, když ztečoval ránu od modré čáry.

Do hry vstoupii také rozhočí. Asi chtěli aby je bylo také slyšet. Píšťalka pro přestupek zazněla dvakrát po sobě a ledeničtí byli náhle ve třech. V této situaci se projevila jejich bojovnost. Dvojnásobná přesilovka po dobu jedné minuty i hra proti čtyřem se HC Vampires nedařila.

Ledeničtí v oslabení obstáli. Ale stálo je to hodně sil. Zásoba energie zbývala na straně upírů. Nejprve zvýšil Jirka Havlíček na 4 : 2. Potom opět Jirka v útoku. Převzal na červené dlouhou přihrávku. Před ním se ocitl obránce č. 9 Jidřich Zoubek. Jirkova klička. A co ? Jindřich už je za Jirkou. A Jirkovi Havlíčkovi nezbývá nic jiného než obelstít dobře mířenou střelou brankáře. Podařilo se, gól.  Utkání bylo hrané ve svižném tempu bez hrubostí a záludnosti. Hráči si  vyložili slova rozhodčího správně. Konečný poměr branek 2 : 5.

 

HC Boschton B x HC N. Plav

Na veselském ledě  v současné době můžeme více vidět klub HC Boschton B. Do začátku března 2022 si zápasy tento klub pravidelně neplánoval. Domníváme se,  že ladil formu někde na jiném ledě. Budeme sledovat zda ku prospěchu družstva.

To hráči HC Plav si fyzickou kondici zvyšují i na suchu hraním hokejbalu. Zde určitě nacvičují útočné formace i obrannou strategii.

Utkání začalo rekordem. Ano rekordem RHL České Budějovice.

Rozhodčí Ivan Macoun poprvé v utkání vhodil puk. Vhazování vyhrál útočník Boschtonu B. Puk směřoval na Petra Heřmánka obránce HC Boschton. Petr zaváhal, puk nezpracoval. Nestačil ustoupit. O puk přišel. Následovala střela útočníka HC Plav a gól ve druhé vteřině zápasu.

Hráči Boschtonu B se však nelekli úvodního zaváhání a hráli svoji otevřenou hru. To však využíval soupeř k nebezpečným protiútokům. Hráč č. 20 Petr Kopic zvýšil na 0 : 2. Přišla útočná akce Tomáše Pikolona, ale bez výsledku. Naopak dlouhá příhra na kapitána plavských Josefa Postla, kterou poslal Karel Pávek, pomohla zvýšit vedení na 0 : 3. A zase další přihrávka od Karla Pávka přispěla k vedení na 0: 4. Pak zatlačil  na obranu Boschtonu B hráč č. 22 a po samostatné akci  vstřelil pátý gól.

Přišla chvíle Petra Heřmánka. Ten jako by chtěl odpracovat své zaváhání na začátku utkání, byl vidět všude. Přihrávka na spoluhráče Romana Omelku. Jen tyčka zazvonila. Pak Petr střílí sám těžký kalibr od modré čáry. Zase ten kovový zvuk signaluzující pouze tyčku.

Jak říkají profesionální komentátoři ĆT sport : “ Nedáš, dostaneš!“ Hráči Boschtonu všichni v útoku. Na jejich obranné modré je kdo ? No přeci Pepa z Plava, který brejkem zvyšuje na 0 : 6. Na tento šestý gól perfektně přihrával Peter Michalko. O sedmý gól se  zasloužil obránce Miroslav Vávra. Jeho střílenou přihrávku usměrnil Pepa Postl do brány HC Boschton.

A zase bylo  vidět Petra Heřmánka. Na útočné modré rukou srazil vyhazovaný kotouč. Tvrdě vystřelil. Ale skóre se nezměnilo. Vzápětí se Petr vrhl do vlastní sólové akce. Snažil se ale brankáře nepřekonal.

Pak přišla akce jako z učebnice ledního hokeje. Pepa Postl předvedl jak se přebírá puk na útočné modré zády k bráně soupeře. Zpracování přihrávky s bruslemi ve středním pásmu. Otočka. Hlava nahoře. Střelecké postavení. Střela a gól na 0 : 8.

A zase ti rozhodčí ! Ivan Macoun vyloučil za nedovolené bránění hráče HC Plav Marka Novotného. Ten zcela zbytečně bránil hráči bez puku tím, že mu blokoval hůl a snažil se ho zastavit v jízdě. Oslabení bylo ubráněno. Ale po návratu hříšníka vstřelil první gól Sobolík Jan. Brankář Roman Lonsmín to komentoval slovy :“ Do prd…!“ A bylo po  vychytané nule.

HC Plav  nastřílel i přes snaživou obranu hráčů HC Boschton B celkem jedenáct branek.

Po vstřelení desítky, hráči Plava polevili. Toho využili hráči Boschtonu B a korigovali výsledek. Po hezké kombinaci upravili na 2:11. Poslední  útočnou akci provedl Roman Omelka, který po samostatné akci upravil na konečných 3 : 11.

První hvězdou zápasu vyhlašujeme Petra Heřmánka, který i po zaváhání v úvodu zápasu, byl opravdovou superstar dnešního hokejového dopoledne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *