HC Meta x HC Trendy

 

Úterní zápas, který se hraje v pozdější večerní čas nebývá v zájmu hokejových fanoušků města Veselí nad Lužnicí.  Dnešního dne nepřišel žádný. Asi drahé vstupné.

Zatímco se hokejisté v šatnách připravovali na utkání tak rolbaři měli zase práci navíc. Hokejista veselského klubu v závěru svého tréningu ostrou střelou rozstřelil ochrané sklo. Servismani stadiónu pracovali rychle. Ale i přes zvýšené pracovní úsilí v Čechách nevídané se začátek utkání posunul o deset minut. Rozhodčí se s pracovníky dohodl, že i konec placeného ledu bude posunut o tyto minuty.

Po vhození prvního puku mezi hráče vypukla sportovní bitva. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Brankáři ukazovali své umění. Pozorný zájemce o styl chytání brankářů si po několika minutách hry musel všimnout základního rozdílu v jejich zákrocích. Zatímco Milan Karfík střely zneškodnil mrštnou rukou s lapačkou tak na druhé straně podobné rány brankář jen vyrážel. Tím dával útočníkum HC Meta možnost puky dojíždět a vytvářet tak tlak na bránu.

První branku dneška vsítil hráč č. 89 Jan Vinzenc. Dle fotbalového výrazu : “ byl to krásný angličan“. Střela na bránu. Do tyče a pak odrazem do sítě. Tato branka zahájila střelecké hody, které začali Meťaci pořádat. Přišla super přihrávka na č. 27 Jirku Štegbauera. Na červené převzal puk. Prokličkoval ospalou obranou Trenďáků a zavěsil. Hráči HC Meta útočili. Jeden z útoků zastavil hákováním Aleš Gruber. Přesilovka nebyla využita. HC Trendy se ubránil, ale jen na chvilku. Třetí gól dal zase Jirka Štegbauer. Čtvrtá brána padla po spolupráci Jana Tomáška č. 4 a přihrávajícího Stanislava Klimeše.

Po této brance se rozjel do protiútoku dnes výborně hrající Honza Rybecký. Překonal dnes dobře chytajícího Milana Karfíka. 4 : 1. To však bylo na delší dobu ze strany HC Trendy vše.

Na pět ku jedné zvyšoval Honza Tomášek. První střelu brankář opět jen vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.

Opět došlo k vyloučení na straně HC Trendy. Stalo se to proto, že hráč č. 69 Ondřej Hradský přidžel soupeře rukou. Ruku na srdce pane rozhodčí. Asi trochu přísné. Ale co se dá dělat. Hráč musel na trestnou lavici. Oslabení bylo ubráněno.

Přesilovky Meťákům dnes nešli. Museli si to vynahrádit při hře pět na pět. A to se jim dařilo. Šestý gól padl po akci Jirky. Můžete hádat, kterého. No přeci Štegbauera, který přihrál Petrovi Habartovi. Ten se nemýlil.

HC Trendy se však nevzdával. Bylo to dvojče, které dalo druhý gól prohrávajících? Ano správně. Jiří Rybecký.

Jak už víme byla to zase taková světlá chvilka ve hře HC Trendy. Útočníci  dobře vnikali do útočného pásma. Ale rozehra v pásmu se jim už nedařila. Meťáci úmysl nahrávače většinou vystihli. Pak následoval vždy prudký  útok, se kterým měla obrana HC Trendy hodně starostí. 7 : 2 to byla spolupráce Petra Švarce a Standy Klimeše. 8 : 2 to se předvedl Venca Vítek, který přihrával na Honzu Vinzence. Na 9 : 2 zvýšila dvojka Vinzens a střelec gólu Honza Tomášek.

Destiminutové nastavení času ledu přineslo nejlepší část zápasu. Pan hráč Sekyra obránce HC Trendy se na hru útočníků asi nemohl už dívat. Od Jirky Nártovského převzal přihrávku. Obehrál obranu HC Meta a vstřelil krásný gól. A opět tento obránce byl u třetího gólu.  Tato branka padla po dnes nevídané spolupráci hráčů HC Trendy ve složení : Sekyra – Nártovský – Medula.

Konec sportovní bitvy. Sportovní loučení se soupeřem. Rolba vjíždí na led. Zůstává jen hokejové aróma prázdných šaten.

A Vám čtenářům nezbývá nic jiného než se těšit na neděli, která slibuje opět pěkné sportovní zážitky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *