HC F. Český Kalich : HC Ledenice

Na první dnešní utkání nastoupili Ledeničtí dobře naladění. Ale to nevěděli co je čeká. Utkání začalo vhozením kotouče na středu hřiště. Vhazoval rozhodčí Luboš Maurenc. Bylo rozehráno. Ledenice vyhrály první vhazování.   Zapískání ! To zapískal druhý rozhodčí Macoun Ivan. To snad aby si ho hráči taky všimnuli. Ne! To hráč  č. 96 Michal Burger porušil pravidla. V momentu vhození puku byl uvnitř kruhu. Vhazování se opakovalo, ale tentokrát bylo úspěšné pro soupeře. Filip Kříž prokličkoval strnulou obranou Ledenic a nekompromisně zavěsil. 1 : 0.

Ledeničtí však odpověděli krásnou akcí dnes výborného hráče č. 67 Luboše Dolejše. 1 : 1. Další akce Ledenic byla opět velmi podařená a končila gólem . To když si v útoku porozuměli Luboš Dolejš a Klůfa Miroslav. Najednou Ledenice vedli. 1 : 2. Vyhrávat nad vedoucím družstvem RHL se často nevidí. Však to taky netrvalo dlouho. V následné akci za spolupráce Davida Tonzara a Filipa Kříže bylo vyrovnáno. Po tomto vyrovnání přišel vlastní gól. Od brusle č. 66 Milana Holomela se puk odrazil do brány Ledenic. 3 : 2. Trvalým tlakem si Kališníci vynutili vyloučení hráče č. 69 Petra Králíka. Přesilovka byla využita. 4: 2.  Pátý gól padl do sítě Ledenic, když nastřelený puk si širokou holí srazil brankář sám do sítě. Šestý gól byla parádní rána od modré čáry. Kdo střílel ? Přece Honza Bartizal !To se nedalo chytit.  Sedmá branka. To byla spolupráce jako z učebnice moderního hokeje. Nebo něco inspirace pro Filipa Pešána. Honza Bartizal na Filipa Kříže ten na Jaroslava Soukupa. A co ? Góóól ! Následovala chvíle pro Michala Burgera. Dva góly v řadě.

Ledeničtí bránili jak se dalo. Tvrdou střelu od obránce vykryl tělem Vostracký Pavel. Trefa do měkkého. Pavel šel na led. Ale Kališníci měli puk i příležitost vstřelit branku. To se i stalo. 10 : 2.  Za střelu, která poslala k ledu Pavla Vostrackého se přišel omluvit střelec i rozhodčí.  O tom je hokej. Tvrdě, ale férově. Jedenáctý úspěch Kališníků. To byla  souhra dnes výborně sehrané dvojice Filip Kříž a Jaroslav Soukup. Jmenování se podíleli i na závěrečném čtrnáctém gólu.

Nesmíme však zapomenout na bojovný výkon Ledenic. O tom svědčí i to, že k utkání nastoupili v devíti hráčich do pole. A hlavně to, že i za velmi nepříznivého stavu při vlastním oslabením vstřelil Luboš Dolejš třetí branku Ledenic. O tom, že by HC Fighters Český Kalich již nehrál naplno nemůže být řeč. Kalich hraje pořád na plný plyn.

Utkání se hrálo velmi slušně. Jen dvě vyloučení. Petr Králík podrážení a Filip Kříž po nastřelení puku do bruslí zrovna se střídajících  hráčů.

 

HC Boschton A x HC Vampires

Zápas mezi HC B  Boschton A a HC Vampires byl dlouho očekávaným duelem vyrovnaných celků. Zpočátku tomu odpovídal i obraz hry. Celky se střídaly v útočných akcích. Ale po několika málo  odehraných minutách bylo vidět, že Boschtonští v útočné třetině zůstávají delší dobu. Naproti tomu Vampires vyrážejí do sporadických protiútoků, ale ze svého útočného pasma jsou ihned vytláčeni a následuje rychlý a důrazný útok HC Boschton A.

Tyto útoky zakládali často obránci Daniel Němeček č. 17 a  Toufar č. 12. V útoku přebírala jejich nahrávky většinou čísla 66 a 55 tedy Lavička Pavel a hráč Pileček. První gól dal právě Lavička Pavel. Ten měl dnes střelecky úspěšný zápas. Čtyři góly dal a na dva přihrával. Šedesátšestka se předvedla krásnou samostatnou akcí, když zvýšila na 3 : 0. Pak pěkná akce s Tomášem Pikolonem. Příhra na Tomáše a ten se nemýlil.4 : 0.

Útoky Vampires zaváněly góly. To hlavně, když do útoku zavelel Jirka Havlíček nebo Lukáš Fiala. Jirka Havlíček za stavu 5 : 0 sám před brankářem Hruškou. Vystřelil, ale lapačka byla neomylná. Rovněž Lukáš Fiala ze slibné šance nedal.

Potom opět narůstal tlak před bránou Petra Peroutky. Bohdal Pavel č. 68 netrefil prázdou bránu. Boschtonští se zase usadili v útočném pásmu. Lavička Pavel vypracoval krásnou přihrávku nyní pro Romana Omelku. A Roman zvyšuje na 6 : 0.

Následoval brejk Jiřího Havlíčka. Letěl sám na Jirku Hrušku. Jak víme Jirka Hruška je dobrý bruslař. Ten vyrazil proti Havlíčkovi. Zmocnil se puku. Přihrál na volného hráče číslo 68 v růžové přilbě a ten po samostatném úniku zavěsil.

Hlásek dětí na tribuně : “ Kdo je ten s růžovou přilbou ?“ Odpověď : Asi Jágr né když má šedesátosmičku.“

Brankář Hruška má tedy asistenci.  “ Pane rozhodčí napište mně tu příhru jó !“ hulákal šťastný brankář.  Zatím držící čisté konto.

Zato konto na straně HC Vampires narůstalo. Upíři se snažili. Michal Jabůrek útočil. Michal Kozák rovněž . I ostatní upíři nechávali na ledě duši. No to je blbost! Upír žádnou duši nemá. Nebo snad ano ? Cenili zoubky a to je pravda. Ale to bylo málo.

Došlo i k vyloučení. Dnes jedinému. Hráč Toufar č. 12 z nepochopitelného důvodu úplně na druhé straně než se hrálo  sejmul Lukáše Fialu od Vampires. Nedovolené bránění.  Ale přesilovka se v gól neproměnila. Jirka Hruška drží stále čisté konto.

Za stavu 13 : 0 opět vyrazil do útoku Jiří Havlíček. Faul ! Jirka jde k ledu.  Hokejovou halou zní neslýchané píšťalkové duo. Zkřížené ruce nad hlavami rozhodčích. Trestné střílení je jedinou možností jak dát první gól a brankáři pokazit vychytanou nulu.

Hala ztichla. Pokyn pro Jirku Havlíčka. Nájezd rychlý!  Střela! Jirka Hruška nezaváhal. Havlíčka vychytal i tentokrát.

Poslední gólovou šanci proměněnou v branku si vypracoval Lavička Pavel. Bleskově dojel puk, který už už končil za čarou zakázaného uvolnění. Puk zastavil, perfektně zpracoval a vsítil čtrnáctý gól. Konečný stav 14 : 0.

Jak jste si jistě všimli tak v dnešních zápasech dali vítězové vždy čtrnáct branek. Bylo málo vyloučených. Rozhodčí udělali nevídaně neslýchaně málo chyb. Prostě tato neděle se hokejově vydařila.“ Námitka !“ Jak pro koho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *