HC Trendy X HC Warriors

 

Na poslední lednovou neděli předpovídala meteorologická služba velký vítr. Ten si zafičel i na veselském ledě. Hráči Warriors měli to štěstí, že hráli po větru. A byl to fičák.

Před zahajovacím vhazováním, které prováděl zkušený rozhodčí Lukáš Zajda  bylo vidět, že hráč Michal Kolafa č. 22 – Warriors něco říká druhému rozhodčímu.

Bylo vhozeno. Třesk hokejových holí. Válečníci vyhráli vhazování. První útok. První střela na branku HC Trendy, kterou dnes hájil Milan Karfík. A co ? Góóól !!! Trefa do černého, tedy do sítě za zády Milana Karfíka. Zase vhazování na středu hřiště. Krátká mezihra, útok hráčů HC Trendy. Ale Trenďáci zapoměli na zadní vrátka. Hráč Warriors Míčka převzal nahrávku pěkně do jízdy a nezadržitelně prokličkoval mezi soupeři a přesnou střelou do šibenice zavěsil. 2 : 0.

Válečníci stále útočili a vynutili si faul. Na trestné lavici si měl 3 minutky ( hrubého času) odsedět Aleš Gruber. Který snad v letošním ročníku trestán ještě nebyl. Trestnou lavici si však neužil. Michal Kolafa to zařídil. Po parádní rozehře v útočném pásmu nekompromisně prostřelil Milana Karfíka. 3 : 0. Warriors ovládali hrací plochu suveréně do stavu 5 : 0. Pak se podařilo Trenďákům vstřelit branku. Spolupráce hráčů Pavla Lískovce kapitána HC Trendy a Milana Váši. Chlapci z HC Trendy ožili a bylo to vidět. Podařílo se přidat další branku. Byla to zase dvojka Váša Lískovec.

Po té se obraz hry vrátil jakoby na začátek. Michal Kolafa byl dnes nezadržitelný, střílel, a padalo mu to tam. Dnes dvojnásobný hat-trick. Jeden gól přidal i Adam Červinka. To snad proto, aby to nebylo tak jednotvárné.

V poslední dvacetiminutovce byl stav 8 : 2. HC Trendy to však nevzdal a dnes i za nepříznivého stavu bojoval až do konce. Vyplatilo se to.  Ze spolupráce Zdeněk Medula a Aleš Gruber se podařilo snížit náskok válečníků. Ti už  věřili ve vítězství nebo snad polevili v aktivitě? To si musí hráči rozebrat při taktické přípravě na další utkání.

Třešničkou na hořkém dortu pro HC Trendy byl gól v poslední vteřině, kterým se jim podařilo upravit skóre na konečných 8 : 5.

Nemůžeme zapomenout na dnes skvělého nahrávače, kterým byl Prokeš Petr od válečníků. Dnes nic nerozbil ( tvrdá střela – rozbité  sklo), nýbrž perfektně přihrál na pět branek. Něco ze šatny –  Zdeněk Medula :“ Kdyby se hrálo ještě půl hodiny tak vyrovnáme.“ Jak všichni víme na “ kdyby“ se nehraje.

Na závěr vám prozrádím co řekl Michal Kolafa druhému rozhodčímu Ivanovi Macounovi cituji : “ Pane rozhodčí dneska si mě nevšímejte!“ Asi nějaké spory z minulých zápasů.  Dnes si ale Michala museli všimnout všichni. Michal Kolafa první hvězda zápasu

 

HC F. Č. Kalich x Boschton  A

 

Tento zápas sliboval pěkný hokejový zážitek. To věděli i občané Veselí nad Lužnicí, kteří zaplnili ochoz nad ledem. A bylo se opravdu na co dívat. Zápas byl svým způsobem hrou o vedení v soutěži alespoň v daném čase. (Družstva mají odehraný jiný počet zápasů). Zahajovací vhazování vyhrál HC Boschton A. První útok a první vyloučení na straně HC Kalich.  Hráči Kalichu nastoupili v černých dresech s rudým kalichem na hrudi. I křižáci by se jich museli bát. Ne však Boschton A. Ihned si vynutil vyloučení hráče Tomáše Albrechta – nedovolené bránění. Přesilovku však nevyužili.

Na hráčích Kalichu je vždy vidět úkaz, že akce vyvolá reakci. Čim více jsou tlačeni tím více hru zrychlují a tlak soupeře využívají ve svůj prospěch.

Hráči HC Boschton  A hráli velmi snaživě. Útočili, stříleli ze všech pozic, ale brankář Pavol Žáčik byl nepřekonatelný. Jeho lapačka žluté barvy byla jako magnet na černou gumu. Na poznámku rozhodčího,  myšlenou žertem :“ Není ta lapačka nějaká větší?“ se jen usmál a perfektně chytal dále.

V polovině utkání to přes velkou snahu Boschtonu A bylo 4 : 0. Ačko tlačilo a vynutilo si vyloučení hráče Kalichu. Nejdříve hra proti čtyřem. Vzápětí došlo k vyloučení dalšího kališníka Patrika Kříže. Patrik si v zápalu boje nevšiml, že mu odpadla čepel hole a zlomenou hůl nepustil na led.

Přesilová hra proti třem ( asi 2,5 minuty) se Ačkařům vůbec nevydařila. Asi to bylo tím, že Kalich, když je v úzkých opravdu přidává plyn. A kališníci šlapali na pedál pořádně. Přesto jednou museli hrozící útok hráče Boschtonu A zastavit nedovoleným zákrokem. Toho se dopustil Michal Burger, když řekněme „hokejově“ zastavil unikajícího útočníka. Ale od rozhodčího vyfasoval 3 minutky za napadení. Pravidla RHL jsou přísnější. Kalichu to však nevadilo. HC Boschton A se opět ve hře proti čtyřem neprosadil.

Zápas se hrál ve vysokém tempu. Brankář Jiří Hruška v dnešním utkání neměl žádnou volnou chvilku k nacvičování krasobruslení. Ze své sítě vylovil osm pěkných „kapříků“. To Pavol Žáčik na druhé straně podával ze své žluté lapačky puky rozhodčím pěkně do ruky. Utkání vypadalo v celku jako vyrovnané, ale výsledek 8 : 0 to zcela vyvrací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *