HC Meta – HC Trendy

Hokejové utkání nezačíná až na ledě po prvním vhazování na středovém bodě. Je třeba připravit hlavně puky ( průměr 7,62 cm tlouštka 2,54 cm )  aby bylo s čím hrát. Na dnešní utkání přinesl plný košík pěkně nažhavených kotoučů František Sekyra z HC Trendy. Samozřejmě s sebou nesl i vlastní výstroj a sadu dobře vyladěných holí.  Mladší hráči již seděli v šatně . Asi pilovali strategii hry. No, bez komentáře.

Po zahajovacím  vhazování se přihnala smršť. Před brankou HC Trendy, kterou hájil zkušený Milan Karfík , se rozvířilo několik na sebe navazujících tornád. Střely od modré čáry, střely z prostoru mezi kruhy, bomby z hranice brankoviště. Jen bezchybný výkon brankáře a obětavost bránících zabránilo rychlému vedení pro HC Meta.

Trenďáci nejenom bránili, ale vyráželi do odvážných útoků. Otevřená obrana Mety nestačila pokrýt útočníky a brankářka Janička Vlášková lovila za sítě třetí puk.

Třetí gól vsítil, po nevídaném sólíčku dnes nezadržitelný kapitán HC Trendy, Pavel Lískovec. Pavel dokonale využil čas na ledě. HAT-TRICK ! A to měl ještě jednu asistenci. Pavel Lískovec byl prostě první hvězda zápasu. Ale dle pořadatele si může hodinky koupit sám. Třech branek dosáhl i hráč HC Mata Jan Vincenz.

Po třech obdržených gólech Meta zvedla hlavu a když za stavu 1 : 3 došlo k vyloučení hráče  HCTrendy  Jiřího Nártovského ( držení ) dala kontaktní gól bylo jasné, že se jen tak nevzdá.

Následovala část hry kdy štěstěna se  obracela zády střídavě ke každému z klubů. Jeden gól padl do sítě Mety po výjezdu brankářky Janičky z brány, když si při návratu do brankoviště srazila nastřelený puk bruslí do vlastní branky.

V  závěrečné pasáži za stavu 6 : 7 , když sedmý gól dal Pavel Lískovec. Se zdálo , že Trenďáci vyhrají. To proto, že hráli přesilovku při vyloučení Honzi Švece ( hákování). Ale Meťáci sebrali všechnu sílu a hokejové dovednosti a v oslabení vyrovnali. Myslím, že spokojenost s výsledkem byla na všech stranách.

Pěkný zápas s vynikajícími výkony brankáře HC Trendy a trojnásobných střelců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *